
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 3 A |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 3 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 1 ns |
| Turn-Off Delay Time | 1 ns |
| Quiescent Current | 200 µA |
| Propagation Delay | 20 ns |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 260 ns |
| Rise Time | 430 ns |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 2.3 V |
| High Side Voltage | 118 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Stock: 1349
Distributors
pcbx
Unit Price$1.95266
Ext.Price$1.95266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.95266 | $1.95266 |
| 10 | $1.46450 | $14.64500 |
| 25 | $1.33882 | $33.47050 |
| 50 | $1.27174 | $63.58700 |
| 100 | $1.20801 | $120.80100 |
| 300 | $1.15334 | $346.00200 |
| 500 | $1.10115 | $550.57500 |
| 1000 | $1.07037 | $1070.37000 |
| 3000 | $1.04177 | $3125.31000 |
| 5000 | $1.01394 | $5069.70000 |
